Атлетико (Мадрид) разби с 4:0 Алавес като гост в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Точни за "дюшекчиите" бяха Саул (5), Диего Коща (11), Алваро Мората (59) и Томас Партей (84).

С успеха мадридчани събраха 59 точки и изостават на 10 от лидера в първенството Барселона. Алавес е 5-и с 43 пункта.

Двубоят започна отлично за гостите. Още в 5-ата минута Саул Нигес откри резултата. Халфът получи отличен пас от Гризман отляво, нахлу в наказателното поле и с мощен удар от малък ъгъл не остави шансове на вратаря - 0:1.

Снимка 415335

Източник: Twitter

Шест минути по-късно Диего Коща удвои преднината на своя отбор. Нападателят получи топката пред наказателното поле от Коке и с хубав удар вкара за 0:2.

В 59-ата минута Алваро Мората реши всичко в срещата. Нападателят получи чудесен извеждащ пас от Тома Лемар, изскочи зад защитата на Алавес, напредна и със силен удар вкара за 0:3.

Крайният резултат оформи Томас в 84-ата минута. Ганайският халф вкара страхотен гол от около 25 метра, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата.