Атлетико (Мадрид) надви с 2:1 гостуващия Леванте в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Анхел Корея (13) и Фелипе (18) бяха точни за "дюшекчиите", докато за валенсианци Роджър Марти (16) вкара почетния гол.

Победата изкачи водения от Чоло Симеоне тим до трето място във временното класиране с 35 точки.

В 13-ата минута Томас намери Трипиър. Англичанинът с остър пас подаде към Корея, който от няколко метра не остави шансове на вратаря за 1:0.

Три минути след това Марти изравни. Нападателят се разписа след страхотен удар от въздуха.

Снимка 460034

Източник: Twitter

В 18--ата минута Ренан Лоди напредна отляво и центрира в наказателното поле за включилия се в атака защитник Фелипе, който успя отново да даде аванс на Атлетико.

През второто полувреме домакините имаха два отлични шанса за гол чрез Жоао Феликс. Талантливият португалец обаче пропусна. В 80-ата минута Енис Барди можеше да изравни, но и той не сполучи.

Реал (Мадрид) разби Хетафе с 3:0 като гост