Реал (Мадрид) започна годината с класическа победа. "Белите" надвиха Хетафе с 3:0 като гости в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. През първото полувреме Давид Сория си вкара автогол, а през втората част Рафаел Варан и Лука Модрич донесоха триумфа на "кралете".

Така възпитаниците на Зинедин Зидан излязоха на първо място във временното класиран с 40 точки, изпреварвайки вечния враг Барселона. "Каталунците" по-късно тази вечер гостуват на Еспаньол.

В началните минути на срещата имаше повече битка по терена, а опасните ситуации липсваха. Първата добра възможност се откри пред Хетафе. В 25-ата минута Арамбари получи топката на около 15 метра от вратата и нанесе удар, който Куртоа спаси.

В 35-ата Рафаел Варан се възползва от лошо излизане на вратаря Давид Сория. Френският защитник игра с топката при съмнения за нарушение срещу Хайме Мата и прати топката във вратата. Попадението бе записано като автогол на стража на домакините.

Три минути по-късно Файсал Файр стреля силно, но топката профуча покрай горната греда. В 42-рата Бензема се освободи много добре от своя пазач и шутира към близкия ъгъл, който беше добре покрит от вратаря Сория.

Снимка 460018

Източник: Twitter

В 44-ата минута Куртоа спаси нов опасен удар на Файр.  В първата минута на добавеното време белгийският страж направи трето великолепно спасяване. Кабрера се пребори във въздуха и стреля с глава от пет метра, но вратарят изби.

Втората част започна с отличен шанс за Хетафе. Мата бе изведен очи в очи с Куртоа, но стражът спаси.

В 53-ата минута "белите" стигнаха до втори гол. Кроос центрира от пряк свободен удар, а на далечната греда Варан бе оставен сам и с глава порази целта за втори път.  Главният съдия няколко минути чакаше видеопомощниците му да решат дали има засада, или не. В крайна сметка спорната ситуация завърши със зачетен гол.

В 73-ата минута Сория спаси опасен удар от далечна дистанция на Карвахал. В заключителните минути Винисиус можеше да направи победата на "белите" класическа, но от отлична позиция стреля над вратата.

Снимка 460019

Все пак "кралския клуб" стигна до трето попадение. В последните секудни на добавеното време Феде Валверде получи извеждащ пас от Бейл, напредна с топката и намери Модрич, който на празна врата вкара за 0:3.