Атлетико (Мадрид) победи с 2:0 Хетафе в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. В главно действащо лице на "Уанда Метрополитано" се превърна Диего Коща, който вкара втория гол за "дюшекчиите", а веднага след това бе изгонен.

Срещата започна с вихрен натиск на домакините и първият гол не закъсня. В 18-ата минута Гризман се промъкна между няколко играчи на гостите и намери Анхел Кореа, който с прецизен удар откри резултата.

Снимка 332493

До края на полувремето Хетафе не затрудни по никакъв начин Ян Облак, но играчите се отличиха с няколко груби влизания, които съдията не санкционира по никакъв начин.

В 58-ата минута Диего Коща пропусна удобна възможност да вкара първия си гол в Ла Лига. Две минути по-късно нападателят удари с лакът играч на гостите, но се размина само с жълт картон.

Атлетико (Мадрид) спечели гостуването си на Леида с 4:0

Триумфално завръщане за Диего Коща, Атлетико громи за Купата на Краля

Мадридчани с решителна крачка към четвъртфиналите

В 68-ата минута Коща завърши отлична контраатака на Атлетико, но веднага след попадението си бе пратен под душовете заради бурната си радост.

До края на срещата Хетафе не успя да върне дори гол, въпреки че бе с човек повече.

Атлетико събра 39 точки и остава на второ място с шест по-малко от лидера Барселона.