Отборът на Атлетико (Мадрид) записа победа с 3:2 над Атлетик (Билбао) у дома в среща от 12-ия кръг в испанската Примера дивисион.

Резултатът бе открит в 36-ата минута от състава на гостите, когато Уилямс успя да овладее отбита топка и веднага я изпрати в мрежата за 1:0. До края на първото полувреме, "дюшекчиите" така и не успяха да си върнат контрола в срещата, но всичко се промени през вторите 45 минути.

Снимка 388704

Източник: Twitter

61-ата минута, Томас успя да изравни, изпращайки топката в левия ъгъл, като не остави никакви шансове на вратаря на Билбао - 1:1. Три минути по-късно обаче, гостите отново поведоха, след като Муняин изведе Уилямс към наказателното поле, а той с великолепен удар матира стража на домакините - 2:1.

В 80-ата минута, се стигна до ново изравняване на резултата. Родриго се извиси над всички след центриране от корнер и с глава засече топката в мрежата за 2:2. Дълбоко в добавеното време на двубоя и след намесата на ВАР, попадение на Диего Годин бе зачетено и "дюшекчиите" си спечелиха трите точки - 3:2.

След този успех, Атлетико вече е на второто място във временното класиране в Ла Лига с актив от 23 точки, докато Билбао е 17-ти с десет.