Атлетико (Мадрид) очаквано спечели домакинството си на Ейбар в първа 1/4-финална среща между двата тима от турнира за Купата на краля.

Мачът на стадион "Висенте Калдерон" завърши при убедителното 3:0 за столичани.

Попаденията в тяхна полза реализираха Гризман, Кореа и Гамейро.

Снимка 260532

Още преди началото беше ясно, че Атлетико няма как да сгреши и е почти сигурен участник в полуфиналната фаза от надпреварата.

В последните си 10 срещи във всички турнири, звездите на Атлетико не бяха толкова убедителни, колкото по всяка вероятност се е искало на феновете на клуба. Общо 6 победи, 1 равенство и 3 загуби бяха записали подопечните на Диего Симеоне, които обаче днес впечатлиха с изявите си на терена.

Диего Симеоне: Нормално е големите отбори да искат Гризман

Чоло не се страхува от евентуална продажба на Гризман

"Не съм вързал никого"

Последните 10 срещи на Ейбар пък включваха 5 успеха, 3 равенства и 2 поражения. От тях 3 победи, 1 реми и 1 загуба бяха записани в последните 5 гостувания на тима.

Манчестър Юнайтед договори Гризман!

Футболистът се е съгласил на предложението на "червените дяволи"

Традицията в директните сблъсъци между днешните съперници бе спазена. Преди началото днес домакините имаха 5 победи, гостите нямаха такава, а и нямаха дори равен мач. На домашния терен на Атлетико отборите имаха изиграни 2 срещи, като столичани разполагаха с 2 успеха.

Така беше и днес, като ако мерникът на нападателите на "дюшекчиите" бе по-точен, те можеха да се поздравят и с далеч по-впечатляваща победа.

През първото полувреме бе реализирано само едно попадение, дело на желания от всички големи клубове в Европа - Антоан Гризман, разписал се след 28 минути игра.

Снимка 260531

Решителния си удар домакините нанесоха само в рамките на около 8 минути през второто полувреме - между 60-ата и 68-ата.

Първо Кореа бе точен за 2:0, а малко по-късно, още преди гостите да са имали възможност да реагират по някакъв начин, Гамейро оформи оказалото се и крайно 3:0.

Този резултат до голяма степен обезсмисля реванша на 25.01.