Отборът на Атлетико (Мадрид) продължава борбата за върха в испанското футболно първенство, колкото и наглед неравностойна да изглежда тя.

"Дюшекчиите" постигнаха минимален, но напълно заслужен успех при домакинството си на скромната единайсеторка на Депортиво (Ла Коруня).

Столичани се наложиха с 1:0, след победен гол на Кевин Гамейро.

Валенсия остава в борбата за призово класиране в Ла Лига

"Прилепите" все така на точка зад Реал (Мадрид)

Атлетико категорично беше по-добрият тим на терена днес, но не успяваше да оползотвори открилите се шансове пред нападателите и останалите атакуващо ориентирани състезатели в своя състав.

Снимка 348626

Източник: Twitter

Мадридчани се справиха и без звездата си Антоан Гризман, който не попадна в групата за двубоя. Фернандо Торес и Диего Коща пък се появиха в игра едва в последните 20-30 минути от сблъсъка.

Гамейро стартира изнесен напред в нападение, подкрепян от втора линия от Коке, Саул и Кореа.

Този подход на Диего Симеоне сработи по чудесен начин в 34-ата минута, когато Гамейро даден преднина на домакините в резултата.

Снимка 348624

Колкото и упорито да преследваха следващи попадения през вторите 45 минути, столичани така и не успяха да постигнат търсения ефект, въпреки влизането на Коща (в 64-ата минута) и на Торес (в 72-ата минута) в игра.

С победата си, която бе под номер 20 през сезона, Атлетико се доближи на 9 точки от лидера Барселона.

Депортиво е предпоследен и няма да бъде особено изненадващо, ако клубът изпадне от испанския футболен елит в края на настоящия сезон.