Атлетико (Мадрид) се възползва от поредната грешна стъпка на Реал (Мадрид) в Ла Лига.

Лидерът в испанското футболно първенство се откъсна на 10 точки пред "галактикос" след като победи единайсеторката на Кадис.

Тимът на Диего Симеоне се наложи с 4:2 и увеличи преднината си на върха в класирането пред шампиона.

Тази възможност се откри пред "дюшекчиите", след като футболистите на "кралския" клуб се провалиха у дома и отстъпиха с 1:2 от Леванте.

Леванте победи Реал (Мадрид) като гост с 2:1

Нова порция тъга за Реал (Мадрид), загуба от Леванте май приключи "кралските" надежди за титла

Валенсианци с пълен обрат, Едер Милитао се превърна в антигерой

Атлетико се намира в страхотна серия от 8 поредни успеха в първенството и 15 победи в последните 16 шампионатни срещи.

В предишния двубой между двата тима през сезона столичани разгромиха новака с 4:0 на "Уанда Метрополитано". Днес сценарият не беше същият, но на моменти наподобяваше предходния сблъсък.

Снимка 516424

Източник: Twitter

Двама от най-добре представящите се играчи на лидера - Ермосо и Караско, отпаднаха от сметките на Симеоне, след като дадоха положителни проби за COVID-19.

Андалусийският тим по-рано в шампионата победи и Реал (Мадрид), и Барселона. Днес обаче на терена имаше различен победител.

Днешният сблъсък бе между ярките индивидуалности в двата състава. За домакините Алваро Негредо блесна с две попадения, за гостите по същия начин отговори Луис Суарес.

Снимка 516427

Именно бившият нападател на Барселона даде преднина на гостите в 28-ата минута, но само 7 по-късно Негредо бе точен за 1:1.

Минута преди почивката Саул Нигес вкара технично кълбото в мрежата за 1:2, възстановявайки предимството на Атлетико.

Снимка 516425

Суарес на пръв поглед реши всичко в мача малко след паузата, като покачи на 3:1 за "дюшекчиите" след точно 50 минути игра.

Снимка 516426

Алваро Негредо прати за втори път топката покрай стража на столичани за 2:3 в 71-ата минута.

Последната промяна в резултата в получилата се доста динамична и със сигурност приятна за наблюдаване от неутралните зрители среща, дойде две минути преди изтичането на редовното време.

Тогава Хорхе Ресурексион Меродио - Коке вкара за оказалото се и крайно 2:4 и добави трите точки към актива на Атлетико (Мадрид).