Голямата звезда на световната лека атлетика Юсейн Болт спечели бягането на турнира "Златен шпайк" в Острава и се сбогува с пистата на чешкия град. Както е известно през този сезон Болт ще приключи кариерата си и всяко негово участие в турнир е последно на съответното място.

Германските лекоатлети спечелиха европейската Суперлига

Русия не участва и изпадна в Първа лига

Времето от 10.06 сек. на бегачът от Ямайка не е впечатляващо, но той направи необходимото за да спечели. Болт стартира слабо и до две трети от дистанцията изглеждаше, че кубинецът Юниер Перес ще го победи. Юсейн влезе в характерния си ритъм след 60-тия метър и дори имаше възможност да погледне съперника си, когато го надминаваше.

Перес изостана само на 3 стотни и завърши за 10.09 сек. Треньорка на кубинеца е българката Валя Демирева. Трети се класира натурализираният турчин Джак Али Харви далеч назад с време 10.26 сек.

Сбогуването на живата легенда на леката атлетика с турнира "Златен шпайк" беше емоционално. Домакините пуснаха песента на Тина Търнър "Simply the best", химна на Ямайка и бяха подготвили интересна хореография.