Българската лекоатлетка Венелина Венева победи в скока на височина за жени на международния турнир по лека атлетика в зала в Гент (Белгия).

Състезателката на треньора Георги Димитров спечели битката с европейската шампионка Тиа Ейбо (Белгия), въпреки подкрепата на многобройна публиката.

Венева зае първото място с резултат от 198 см, преодолени от първи опит, докато Ейбо остана втора със същото постижение, но от трети опит. И двете не успяха на 201 см. Третото място със 192 см. окупира рускинята Виктория Сливка-Клюгина.

В овчарския скок при мъжете Спас Бухалов раздели четвъртото място с Павел Герасимов от Русия - по 5,41 метра. Победител стана Игор Павлов (Русия) с 5,76 метра, пред Олександър Коршмид (Украйна) - 5,71 метра и Виктор Чистяков (Русия) - 5,56 метра.

Българката с австрийски паспорт Нора Иванова-Едлецбергер завърши трета в спринта на 200 метра с 24,12 секунди, като бе изпреварена от белгийките Хана Мариен - 23,61 секунд и Елодие Кедраого - 24,03 секунди. Нора обаче не се класира за финала на 60 метра, като даде едва 7,60 секунди в сериите.