Пламена Миткова защити титлата си на Държавното първенство по лека атлетика в зала

Проведе се в столичната зала "Асискс Арена"

Световната шампионка за девойки Пламена Миткова завърши на четвърто място на скок дължина на международния турнир по лека атлетика в зала в шведския град Гьотеборг.

18-годишната Миткова постигна 6.31 метра в най-добрия си опит.

Три представителки на домакините се качиха на почетната стълбичка. Шампионка стана Хади Сагния с 6.58 метра, пред Тилде Йохансон с 6.38 и Мая Аскаг с 6.33.

Миткова започна с 6.18 метра, фаул и 6.19, а в последните три опита скочи 6.23, 6.16 и 6.31.

Личният рекорд на българката в зала е 6.35 метра от националния шампионат преди няколко дни.

В скока на дължина при мъжете победител стана олимпийският и европейски шампион Милтиадис Тентоглу (Гърция), който тренира при българина Георги Помашки, с 8.12 метра.