България спечели първия си медал от Европейското първенство по лека атлетика в зала, провеждащо се в Белград.

Радослава Мавродиева спечели сребърото в дисциплината тласкане на гюле. 29-годишната състезателка подобри личното си постижение и с резултат 18.36 от третия си опит във финала грабна второто място.

Така Мавродиева постигна най-големия успех в кариерата си. Преди две години в Прага българката бе спечелила бронз с резултат 17.83.

Радослава Мавродиева е балканска шампионка!

Националката ни с личен рекорд за сезона

Днес Мавродиева подобри с два сантиметра личния си рекорд на закрито, който беше 18.34 от 2015 година.

От трибуните в сръбската столица родната атлетка бе подкрепяна от майка си Пенка Желязкова, която е сестра на треньорката и Валентина Желязкова, както и от много българи.

Шампионка очаквано стана унгарката Анита Мартон с 19.28. Трета пък се нареди Юлия Леанцюк от Беларус.