Мариела Демирева остана втора в скока на височина на световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки, което продължава в Бидгошч (Полша). Мирела завърши със 186 см (направи успешни последователни опити на 173 см, 1,78, а 182 см преодоля от втори опит, което й отреди и второто място). Със същия резултат (186 см) приключи и победителката Кимбърли Джес (Германия), но тя не допусна грешка в нито една от първите височини. Двете пробваха 189 см, за да се победят, но не успяха след по три грешни опита.
Анелор Десмет (Белгия) и Лесиани Майор (Куба) също завършиха със 186 см, но от втори опит. Те разделиха бронзовия медал.

Габриела Лалева (на снимката) остана шеста в полуфиналите на 200 метра на световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки, което продължава в Бидгошч (Полша). Габи записа резултат от 24,07 секунди и изпревари само Алена Тамкова (Русия) и Ниам Уела (Ейре). Първа в серията стана Тифани Тоунсед (САЩ) - 23,65 секунди, пред Анна Киелбасинка (Полша) и Кимбърли Хиачинте (Канада). За финала се класират първите две.

В предварителната си серия Лалева даде трето време - 24,38 секунди.

Другата ни представителка в дисциплината - Ванина Нгуен, остана шеста в серията си с резултат от 25,13 секунди и отпадна.

В събота в Бидгошч стартира и последният български представител. Милена Миткова ще участва в квалификациите в скока на дължина.