Най-добрата ни българска лекоатлетка - Ивет Лалова-Колио ще продължи участието си на световното първенство в Лондон. Родната красавица се класира за полуфиналите в спринта на 100 метра, след като завърши на трето място в предварителната си серия с 11.31 секунди.

Ивет имаше изключително силна конкуренция и бе изпреварена само от победителката - Тори Боуи (САЩ) - 11.05 секунди и представителката на Нигерия Блесинг Окагбаре-Иготегунур с 11.22.

Допълнителна трудност за Ивет и нейните конкурентки беше проливният дъжд, който се изсипа по време на бягането.

Полуфиналите на 100 метра са утре в 21:10 часа българско време, а финалът също утре в 23:50 часа.

Програмата на българските състезатели на Световното първенство по лека атлетика в Лондон

Габриела Петрова дава старт на българското участие с квалификациите в тройния скок