Инна Ефтимова зае трето място в серията си на 100 метра на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин и се класира за полуфинал.

Денис Ерадири не уцели разбега си и остана извън финала на скок на дължина

Атлетиката е скъпо хоби за българина

Българката премина дистанцията за 11.45 секунди. Първа в трета серия стана швейцарката Айла Дел Понте с 11.39 секунди.

Ефтимова е седма от 24 атлетки участвали в първите бягания. Най-добра беше германката Лиза Мари Квае с 11.30 секунди.

Първите 12 в европейската ранглиста се класират директно за полуфинал. Българката Ивет Лалова е точно под №12, но се отказа от участие в дисциплината. Това даде шанс на класиралата се на 13-то място в пресявките Ирене Сирагуза (Италия) да продължи напред.

Полуфиналите са довечера от 20:05 часа. Евтимова ще бяга в първи коридор на втора серия. Най-силните ѝ съпернички са Татяна Пинто (Германия), Ориан Омбиса (Франция) и Дарил Нейта (Великобритания). За финала ще се класират първите 2 от всяка една от трите серии и двете най-добри времена от останалите.