Денис Димитров не можа да разгърне бягането си и финишира последен в серията си на 200 метра на Европейското първенство по лека атлетика в германската столица Берлин.

Габриела Петрова закова в първи опит квалификационната норма от 14.05 метра

Българката скочи консервативно, но се класира за финала в коронната си дисциплина

Димитров премина дистанцията за 21.43 секунди, като видимо отпадна в последните метри. Така той приключи участието си на първенството. Денис се представи по-добре в коронната си дисциплина 100 метра, където остави зад себе си 19 лекоатлети в крайното класиране. Българинът получи допълнителна покана за 200 метра.

Серията спечели белгиецът Робин Вандербемден с 20.50 секунди. Другите двама, осигурили си място на полуфинал са Ендрю Хоуи (Италия) с 20.60 секунди и Теймир Бърнет (Холандия) с 20.67 секунди. Най-добрите 12 за сезона директно ще бягат във втория кръг.