Даниела Тодорова и Георги Киряков спечелиха бронзови медали на Европейското първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Берлин.

Мирела Демирева и Ивет Лалова-Колио ще се състезават за Европа на Континенталната купа

Отборната надпревара е през септември в чешкия град Острава

Тодорова хвърли копието на 19.90 метра в категория F55. Това в втори медал за българката в Берлин след среброто ѝ на диск по-рано през седмицата. Победителка стана германката Мартина Вилинг с 21.34 метра, а врора се нареди датчанката Диана Дадзите с 26.36 метра.

Киряков се окичи с бронз в същата дисциплина и категория - хвърляна на копие F55. Той изпрати уреда на 23.08 метра. Мустафа Юсеинов остана на крачка от медала с 25.47 метра. Хърватинът Милош Зарич стана първи с 31.60 метра, следвано литовеца Рамунас Вербавициус с 28.13 метра.

Представянето на българските параатлети в Берлин е отлично, като те имат вече седем медала в колекцията си.