Ивет Лалова-Колио и Мирела Демирева ще бъдат част от отбора на Европа за Континенталната купа по лека атлетика, която ще се проведе в чешкия град Острава.

Ивет Лалова-Колио втора в Хожув пред повече от 41 хиляди зрители

Българката пробяга 100 метра за 11.31 секунди

Състезанието е наследник на Световната отборна купа и се провежда веднъж на четири години. В сегашния формат участват четири отбора - Европа, Америка, Африка и сборен на Азия и Пасифика. Всеки тим има по двама атлети в индивидуалните дисциплини и по една щафета.

Класирането се прави по точки, като за първо място се начисляват 8 точки, за второ 7 и т.н.

Мирела Демирева ще участват на скок на височина, а Ивет Лалова-Колио ще се изяви в коронната си дисциплина 200 метра.

В първото издание на турнира през 2010 година в Сплит на първо място се класира Америка, а 4 години по-късно в Маракеш (Мароко) класирането оглави отбора на Европа. И в двата случая африканците се класираха трети.