"Боксинг дей" можеше да остави горчив коледен привкус за привържениците на Арсенал, които бяха на път да си развалят настроението, след като техният любим отбор им опъна максимално нервите до 87-та минута, когато Оливие Жиру вкара гол във вратата на гостите от Уест Бромич, който донесе трите точки за състава на "артилеристите".

НА ЖИВО: Арсенал - Уест Бромич

"Артилеристите" приемат една от приятните изненади във Висшата лига през този сезон

Със сигурност мениджърът на "топчиите" - Арсен Венгер, няма да иска да си спомня за първите 45 минути на днешния сблъсък, тъй като Арсенал така и не успя да стигне до реална голова опасност, макар да бе по-дейният и активен отбор, притежаващ повече топката.

На терена обаче нападателите на лондончани трудно намираха пролука в добре подредената защита на "дроздовете", които очаквано се бяха наредели зад линията на топката и разчитаха изцяло на контраатаки и изритвания в предни позиции, с идеята да убиват времето, за да си тръгнат с едната точка.

И през първите 45 минути тази тактика работеше напълно, а Арсенал стигна едва до няколко разбърквания в наказателното поле чрез Айоби, Йозил и Жиру, които обаче не доведоха до попадение в мрежата на пазилия страхотно в срещата Бен Фостър.

Истинската работа на последния обаче започна през второто полувреме, когато Арсенал бе коренно различен като поведение на терена и личеше видимото желание на хората на Венгер да вземат мача на всяка цена.

Снимка 269962

Още в началните минути на двубоя удар на Алекс Айоби от дъгата на наказателното поле бе отразен от английския страж, Санчес обаче догони топката и от два-три метра стреля в тялото на вратаря. От последвалия корнер се стигна до меле в наказателното поле, където Алексис успя да овладее топката и да навърже няколко футболисти на "дроздовете", но силният му удар щеше да счупи гредата над Фостър.

Секунди по-късно Айоби центрира отдясно, топката отново попадна в Алексис, който от движение от дъгата на наказателото поле изстреля мощен снаряд, но отново Фостър с върха на пръстите си изби в корнер!

Вратарят се намеси решително още веднъж, когато започналият като титуляр френски таран - Оливие Жиру, си осигури добра позиция в наказателното поле и стреля по диагонал, но с левия си крак в полупаднало положение Фостър отново спаси!

Арсен Венгер отговори мигновено и в рамките на две минути извърши три смени, вкарвайки в предни позиции Аарън Рамзи и Лукас Перес.

Класиране Англия Премиершип

Вижте местата на отборите в таблицата

Точно последният можеше да асистира на Жиру след остро центриране отляво по земя, но французинът закъсня и не успя да засече топката!

Кулминацията в двубоя дойде в 87-та минута, когато продължителна атака на Арсенал завърши с центриране на германския национал Месут Йозил в наказателното поле, където Жиру спечели борбата за първа топка и след удар с глава вкара победното попадение, хвърляйки публиката на "Емирейтс" и Арсен Венгер в екстаз - 1:0 за Арсенал!

До края на срещата домакините можеха да стигнат и до нов гол, но удари на Санчес и Рамзи бяха спасени майсторски от... Бен Фостър.