Новото попълнение Габриел Жезус се разписа два пъти за победата на Арсенал с 5:3 срещу германския Нюрнберт в контролна среща.

Лондончани реализираха пет попадения след почивката, а Жезус се включи като резерва. През първата част Нюрнберг поведе с 2:0 след попадения на Йоханес Гайс и Квадво Дуа.

Бивша звезда на Арсенал приключи с футбола на 30 години

Беше ми трудно да приема факта, че кариерата ми е в упадък, споделя Джак Уилшър

Бившият футболист на шампиона Манчестър Сити намали изоставането на "артилеристите" две минути след началото на втората част, а Мохамед Елнени направи 2:2 в 54-ата минута на срещата.

Автоголове на Кристофър Шиндлер и Тим Хандверкер направиха резултата 4:2 в полза на Арсенал.

Лукас Шлаймер върна един гол във вратата на лондончани малко повече от четвърт час преди края на двубоя, но Жезус реализира петия гол във вратата на германците в 76-ата минута.