Арсенал победи втородивизионния Лийдс с 1:0 и се отърва от неприятно преиграване на терена на "Еланд Роуд". Рийс Нелсон вкара безценното попадение в 55-ата минута и класира "топчиите" за 1/16-финалите на "ФА Къп".

Жребият размина фаворитите в четвъртия кръг на "ФА Къп"

Манчестър Сити ще е домакин на Фулъм, Ливърпул ще гостува на победителя от двойката

Артета беше заложил на експериментален състав. Все пак в титуляри бяха Давид Луис, Гранит Джака, Сеад Колашинац, Месут Йосил, Никола Пепе и Александър Лаказет.

През първото полувреме гостите изпуснаха няколко положения. за което много съжаляваха в края на срещата. Постепенно те се измориха и "топчиите" натиснаха, което им донесе икономичната победа.

Снимка 460358

Официалната статистика обяви 58,403 зрители, но "Емирейтс Стейдиум" изглеждаше не много пълен.

В следващия четвърти кръг Арсенал ще гостува на намиращия се в криза елитен Борнемут.