Арсенал и Арсен Венгер продължават да се мъчат помежду си, а от това се възползва намиращият се в отлична форма Кристъл Палас, който разпердушини "артилеристите" с 3:0 на "Селхърст Парк".

Със загубата Арсенал остава на шеста позиция с актив от 54 точки, колкото има и Евертън, който е на седмо място в класирането във Висшата лига.

"Топчиите" се разминаха и с по-голяма загуба, а през цялото време на мача личеше, че в този си вид Арсенал се мъчи, мъчи се и Венгер, мъчат се и феновете, сред които имаше такива, които отново извадиха транспаранти с призив "Венгер, тръгни си!".

Началото на головете във вратата на "артилеристите" даде бившият футболист на Тотнъм и Нюкасъл - Андрос Таунзънд, който се възползва от пас на Заха и прати топката в мрежата за 1:0. До почивката домакините изпуснаха още две положения, с които можеха да дръпнат в резултата, но атакуващите футболисти на Палас пропуснаха.

През втората част домакините продължиха да са по-креативният и опасен отбор и логично последваха нови попадения във вратата на резервата Емилиано Мартинес.

В 63-та минута Йоан Кабай вкара страхотно попадение с прехвърлящ удар от движение по диагонал за 2:0, а пет минути след това съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Таунзънд.

Зад топката застана Миливоевич, който бе безпогрешен, оформяйки крайното 3:0 в мача!

Кристъл Палас продължава с доброто си представяне при Сам Алардайс, под чието ръководство тимът спечели две поредни лондонски дербита в рамките на няколко дни. Миналата седмица играчите на Палас се наложиха над лидера Челси с 2:1 след обрат на "Стамфорд Бридж".

Кристъл Палас - Арсенал 3:0
1:0 Таунзънд 17