Лестър нанесе трета загуба през сезона на Арсенал. "Лисиците" триумфираха с 1:0 като гости на "Емиратс", а срещата бе от шестия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в мача вкара Джейми Варди в 80-ата минута.

Така Лестър събра 12 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране. "Топчиите" са 10-и с три точки по-малко.

Снимка 502388

В 4-ата минута гол на Лаказет бе отменен заради засада. Французинът не бе в такава, но топката мина покрай Джака и Обамеянг, които бяха зад защитата и влияеха на вратаря.

Арсенал определено имаше предимство, а тимът на Брендън Роджърс не създаваше опасности. Удари на Сака и Обамеянг не затрудниха Шмайхел.

Снимка 502387

Единственият гол в мача падна в 80-ата минута. Тогава "лисиците" организираха отлична контраатака. Топката стигна до Дженгиз Юндер отдясно, който центрира в наказателното поле за непокрития Джейми Варди, който с глава вкара за крайното 0:1.