Астън Вила прегази с 3:0 като гост Арсенал. Двубоят бе от 8-ия кръг на Висшата лига. Букайо Сака си вкара автогол в 25-ата минута, а две попадение добави Оли Уоткинс (71,75).

Така бирмингамци събраха 15 точки и заемат шесто място във временното класиране, докато "топчиите" са 11-и с три точки по-малко.

Гостите стигнаха до гол още в 48-ата секунда. Джон Макгин се разписа, но попадението беше отменено заради засада на Рос Бакрли, който пречеше на видимостта на вратаря Лено.

Снимка 504452

В 25-ата минута бирмингамци организираха атака с множество подавания. Таргет центрира към далечната греда, където беше Трезеге. Египтянинът щеше да нанесе удар, но Букайо Сака го изпревари и си отбеляза автогол.

В началото на втората част Трезеге и Грийлиш пропуснаха много добри възможности за Вила.

Манчестър Сити и Ливърпул не се победиха

Без победител в голямото дерби на Висшата лига

Манчестър Сити и Ливърпул завършиха 1:1

Астън Вила нанесе втория си удар в 71-вата. Тогава Оли Уоткинс завърши майсторска комбинация, като получи пас от Баркли.

Виланите направиха аванса си класически четири минути след това. Грийлиш майсторски изведе Уоткинс, който вкара за крайното 0:3.