Мениджърът на Арсенал - Микел Артета увери, че не е в конфликт с капитана си Пиер-Емери Обамеянг. Нападателят не прави най-силния си сезон, а в четвъртък, по време на дербито с Манчестър Юнайтед (2:3), беше заменен в момент, в който отборът му изоставаше и търсеше изравнителен гол.

Клубната легенда Тиери Анри сподели, че е много вероятно нещо да не е наред между двамата.

"Мога да ви уверя, че между нас няма проблем. Даже взаимоотношенията ни са точно такива, каквито бих искал. Когато взимам някакво решение при оставащи 15, 20 или 30 минути, или пък когато става дума още за стартовия състав, то е единствено с идеята да извлека най-доброто от отбора.

Не приемам определението, че съм бил унижил Обамеянг. Това е последната дума, която бих употребил. Представете си тогава какво им е на онези играчи, които дори не бяха в състава".

Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 3:2 в мач от Висшата лига

Прероден Манчестър Юнайтед изпържи Арсенал на "Олд Трафорд", Роналдо блести с два гола