Арсенал е изпълнил добре указанията на мениджъра Микел Артета при победата с 2:1 в гостуването срещу Севиля в груповата фаза от Шампионската лига, заяви испанският специалист.

"Наистина съм доволен и щастлив, защото малко отбори са правили това в Европа през последните 10 години. Победихме и играхме по начина, по който искахме - особено в около 65 минути от двубоя. След 2:0 в наша полза бяхме длъжни и можехме да вкараме и трето попадение.

Арсенал победи Севиля с 2:1 в мач от Шампионска лига

Гениален Габриел Жезус помогна на Арсенал да тресне Севиля

Ето подробности

В първата си възможност те се върнаха в мача. Трябва да се научим от придобития тук опит. Имаше моменти, в които доминирахме, но и трябваше да страдаме. Необходимо е да се извадят поуките, особено след подобни срещи", коментира Артета.

Той говори и за състоянието на Габриел Жезус, който беше заменен близо 10 минути преди края на редовното време от Еди Нкетия.

"Има проблем в слабините, ще видим. Самият футболист поиска смяна. Трябва да изчакаме следващите няколко дни. Определено имаме нужда от основните ни играчи за важните мачове", допълни испанският специалист, цитиран от ТНТ Спортс.