Арсенал отбеляза 8 безответни попадения в поредната си контрола преди старта на сезона във Висшата лига, след като прегази Викинг в приятелска среща, която се игра в Норвегия.

Тимът на Арсен Венгер бе пълен господар на терена и можеше да запише дори двуцифрена победа.

Санти Касорла пропусна дузпа в първите минути, а Джоел Кембъл в 33-ата откри резултата.

Второто полувреме се превърне в голова фиеста. До 60-ата минута резултатът бе набъбнал до 5:0. Касорла се разписа, а Кембъл заби второто си попадение в срещата. Тио Уолкът също реализира, а Хаукас си заби автогол.

Алекс Иуоби заби два гола в последните 10 минути, а Чуба Акпом оформи крайното 8:0.

На старта на втория футболен ешелон на Острова пък Фулъм записа победа с минималното 1:0 над госта си Нюкасъл. Единственото, а и първо за сезона в шампионата попадение бе дело на Смит, разписал се след 45 минути игра.