Арсенал изми отчасти срама от загубата от Кристъл Палас с 0:3 в изминалия кръг на Висшата лига, след като днес победи борещия се за оцеляване Мидълзбро с 2:1.

ТОПСПОРТ проследи случващото се на "Ривърсайд Стейдиъм" на живо:

НА ЖИВО: Мидълзбро - Арсенал, Месут Йозил бележи за 2:1!

"Топчиите" продължават борбата за място в Топ 4, докато Боро тази за оставане в елита

Противно на всякаква логика, през първата част на двубоя, Боро бе тимът, който контролираше повече случващото се на "Ривърсайд" и създаваше повече голови възможности. Първата опасна атака за тима на Мидълзбро дойде още в 11-ата минута, когато Негредо получи добро подаване извън наказателното поле на Арсенал и нанесе обещаващ, силен удар, но, за съжаление, топката срещна единствено защитата на "топчиите".

В 23-ата минута гол на Де Роон бе отменен! Топката влетя в мрежата след изстрел на Мартен, но страничният съдия вече бе вдигнал флага си. Отсъждането му не подлежеше на спорове, тъй като засадата бе очевидна.

Малко след това дойде и първото добро положение за отбора на Венгер. Аарън Рамзи овладя по впечатляващ начин подадената му топка и без много да мисли, шутира към вратата на Боро, но ударът му бе блокиран от защитата.

Голът за "топчиите" падна малко преди края на първото полувреме. Арсенал получи шанс да изпълни свободен удар, след като Клейтън събори своя опонент и Антъни Тейлър се намеси и отсъди нарушение в полза на Арсенал. Алексис Санчес изпълни по перфектен начин свободния удар, след като изпрати топката в горния ляв ъгъл и не остави никакви шансове на вратаря на Боро.

Второто полувреме на двубоя отново започна с натиск на Мидълзбро, който този път донесе успех на тима на Стив Агну. Само 5 минути след като Антъни Тейлър даде начало на втората част, Алваро Негредо върна интригата в мача, след като засече страхотното центриране на Даунинг и изпрати топката във вратата на Петър Чех.

След попадението, защитата на Боро затвори всички свободни пространства в своето наказателно поле и не оставяше никакви шансове за нападателите на Арсенал.

Снимка 288953

През следващите 20 минути обаче, тимът на Боро леко върна назад и атаките към вратата на Арсенал постепенно спряха. Това бе наказано от Месут Йозил в 71-ата минута, когато след чудесен пас от Рамзи, изпрати топката в долния ляв ъгъл във вратата, пазена от Гузан.

През последните 10 минути на срещата, водеща фигура бе Петър Чех, който правеше спасяване след спасяване. Мидълзбро опитваше постоянни удари, за да се добере поне до така ценната точка, но късметът не се усмихна на тима, застрашен от изпадане.