Арсенал допусна домакинска загуба от Улвърхямптън с 1:2 в мач от десетия кръг на английската Висша лига. "Артилеристите" разочароваха с безидейността си в мача, докато момчетата на Нуно Ешпирито Санто успяха да бъдат много по-остри в атака и доминираха в голяма част от срещата.

Още в петата минута се стигна до много сериозен инцидент. Давид Луис игра опасно и си срещна главата с тази на Раул Хименес. Двамата получиха много дълга лекарска помощ и мексиканецът беше откаран в болница. Луис остана в игра с превързана глава, но беше заменен на почивката.

След 10-минутна пауза срещата продължи с лек превес на гостите. В 28-ата минута Адама Траоре центрира пред наказателното поле. Дендонкер успя да я насочи към вратата с глава. Топката се отби в напречната греда, но попадна в краката на Педро Нето, който стреля и след рикошет тя попадна в мрежата за 0:1.

От Арсенал реагираха като ужилени и изравниха само две минути по-късно. Тогава след заучено положение след корнер Габриел стреля с глава в горния ъгъл за 1:1.

В края на полувремето по-добрата игра на Уулвърхямптън се увенча с ново попадение, като негов автор стана Даниел Поденсе. Той се докопа до топката в наказателното поле и след хубав фронтален рейд вкара в опразнената от Лено врата. Резултатът стана 1:2 в 42-ата минута.

Снимка 507543

През второто полувреме Арсенал натисна, но отзад се отвориха много пространства. "Вълците" влязоха в "кожата" си и вкараха в упореба убийствените си контри. На няколкот пъти или грешни решения на атакуващите, или късметът спасиха Лено от трети гол във вратата му.

С времето "артилеристите" опитаха нещо като натиск. Но Нуно Ешпирито Санто обича такива ситуации и неговите футболисти, затваряйки всички подстъпи към вратата си не допуснаха опасна ситуация пред нея.

Арсенал: Лено, Белерин, Луис, Габриел, Тиърни, Себайос, Джака, Уилок, Вилиан, Обамеянг, Сака.

Уулвърхямптън:  Руи Патрисио, Марсал, Боли, Коуди, Нето, Моутиньо, Дендонкер, Семедо, Поденсе, Раул, Адама.

Уулвърхямптън се изкачи на шесто място със 17 точки, колкото има и петия Саутхямптън. Арсенал продължава да е на 14-а позиция с 13 точки. Все пак разликата до лидерите Тотнъм и Ливърпул е само 8 точки.