Отборът на Арсенал записа шестата си поредна победа във Висшата лига, след като днес разгроми Фулъм с 5:1 в мач от осмия кръг в първенството.

Резултатът бе открит в 29-ата минута, когато Александър Лаказет отбеляза много красиво попадение за 1:0, след като получи хубав извеждащ пас в наказателното поле и се възползва по най-добрия начин от открилия му се шанс.

Още в самото начало на срещата пък домакините също имаха добро положение за гол, след като Вето се откъсна от защитата и напредна към пеналта и веднага стреля от границата, но вратарят на "топчиите" спаси.

В 33-ата минута, Мхитарян можете да удвои за "артилеристите", но след силният му шут топката прелетя над напречната греда.

Малко преди да изтекат първите 45 минути, Андре Шюрле успя да изравни резултата, след като с прехвърлящ удар преодоля стража на Арсенал за 1:1.

Снимка 382411

Още в самото начало на второто полувреме, "топчиите" успяха да върнат аванса си в срещата, като и вторият им гол бе дело на Лаказет. Дани Уелбек "достави" топката на крака на своя съотборник, а той със силен изстрел прониза мрежата за 2:1.

В 68-ата минута, Аарън Рамзи покачи на 3:1, след като изненада вратаря на домакините с прецизен удар. Голеадата продължи и в 79-ата минута, когато името си сред голмайсторите записа Обамеянг, а малко преди последния съдийски сигнал, Пиер-Емерик оформи крайното 5:1.

Снимка 382398

След тази победа, Арсенал се нареди в Топ 3 с актив от 18 точки, докато Фулъм е 17-ти с едва пет.