Арсенал не успя да победи Кристъл Палас у дома, въпреки че до деветата минута водеше с 2:0. В крайна сметка срещата завърши 2:2.  Сократис и Давид Луиз вкараха за домакините в началото. В 32-ата минута Лука Миливойевич намали от дузпа, а в началото на втората част Джордан Аю изравни.

Така Палас продължава с отличното си представяне, като заема шесто мястов класирането и изостава само на точка от Арсенал.

В 7-ата минута "топчиите" излязоха напред в резултата. След поредица от грешки топката стигна до Сократис, който вкара за 1:0.

Две минути след това при повторение на ситуацията Давид Луиз отбеляза за 2:0.

След половин час игра Чембърс събори Заха в наказателното поле. Първоначално съдията показа жълт картон на играча на Палас, но след разглеждане на ситуацията с ВАР той отмени картона и посочи бялата точка. Зад топката застана Миливойевич, който вкара за 2:1.

В 52-ата минута Давид Луис проспа центриране на Макартър, топката стигна до Джордан Аю, който с глава я насочи към мрежата за 2:2.

До края на срещата домакините натиснаха, но така и не успяха отново да върнат преднината си.

Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Норич с 3:1

Юнайтед получи две дузпи, пропусна ги, но все пак постигна първа победа от 5 мача в Премиършип