Арсенал постигна минимална победа с 1:0 като домакин на Уотфорд в мач от 11-тия кръг на английската Висша лига.

Единственият гол в мача падна в 56-а минута, когато Емил Смит Роу нанесе страхотен удар в долния десен ъгъл и остави Бен Фостър безпомощен. Гостите завършиха двубоя с намален състав, след като Юрай Куцка получи втори жълт картон в 89-а минута.

Евертън - Тотнъм - 0:0 във Висшата лига

Нулево реми в дебюта на Антонио Конте във Висшата лига

"Шпорите" нямаха удар във вратата

Домакините бяха по-добрият отбор през цялото време и още на полувремето можеха да водят. Още в 7-а минута Букайо Сака прати топката в мрежата, но радостта на младока не бе за дълго. След прглед на ситуацията със системата ВАР се оказа, че английският национал е бил в засада.

В 36-та минута пък Пиер Емерик-Обамеянг изпорти дузпа за "артилеристите". Бен Фостър усети ъгъла и спаси изстрела на нападателя.

В крайна сметка Арсенал спечели, а 3-те точки изкачиха отбора до 5-та позиция във временното класиране. Това е 11-ти мач без загуба за "топчиите" във всички турнири.