Арсенал спечели най-тежкия си мач до края на сезона във Висшата лига и остава в битката за титлата. "Топчиите" победиха с 2:0 като гост Нюкасъл с голове през двете полувремена и не оставиха шанс на Манчестър Сити да дръпне на върха в класирането.

На "Сейнт Джеймсис Парк" Мартин Йодегор откри резултата в 14-ата минута, а в 72-ата Фабиан Шер си вкара автогол, точно когато домакините натискаха сериозно. Иначе и двата отбора създадоха отлични положения, като домакините уцелиха две греди, гостите - една.

С победата Арсенал събра 81 точки, с една по-малко от Сити, който има и мач в пасив. Нюкасъл остава на 3-то място с 65 пункта, но може да бъде изпреварен от Манчестър Юнайтед, ако по-късно тази вечер "Червените дяволи" победят като гост Уест Хям.