Арсенал започна по фантастичен начин новия сезон във Висшата лига. "Топчиите" разбиха с 3:0 като гости Фулъм в първия мач от новата кампания. Точни за възпитаниците на Микел Артета бяха Александър Лаказет (9), Габриел (49) и Пиер-Емерик Обамеянг (57).

Гостите започнаха нервно мача и допуснаха две възможности за гол пред Лено. Германският вратар първо изпревари Камара, а след това отрази удар на Кавалейро.

Снимка 495795

В 9-ата минута "топчиите" поведоха в резултата. Обамеянг центрира отляво, Джака не успя да засече добре, а след това и Тим Рийм не съумя да изчисти. Топката стигна до Вилиан, който стреля отблизо. Родак успя да избие, но Лаказет бе точен за 0:1.

В 27-ата минута топката срещна лявата греда след удар от пряк свободен удар на Вилиан.

Арсенал е склонен да продаде аржентински вратар

Емилиано Мартинес е желан от Астън Вила

В 49-ата минута Арсенал вкара втори гол. Новото попълнение Габриел засече с глава центриране от корнер на Вилиан и удвои.

В 57-ата минута Обамеянг окончателно сложи точка на спора. Вилиан му изпрати много качествен пас от дълбочина, който габонецът овладя перфектно с гърди, след което стреля красиво в горния десен ъгъл.

До края на двубоя "топчиите" така и не стигнаха до ново попадение.