Арсенал победи Нотингам с 2:1 у дома в мач от първия кръг на английската Висша лига. Попаденията за "артилеристите" отбелязаха Нкетия и Сака, а за гостите точен беше Ауоний.

Началото на мача беше отложено с 30 минути, след като новоинсталираната електронна система за билетите на "Емиратс" се оказа дефектна и хиляди фенове не успяха да заемат на време местата си по трибуните.

По всичко изглеждаше, че Арсенал ще спечели комфортно двубоя, след като вкара 2 гола за 6 минути през първото полувреме и до 82-ата минута водеше с 2:0, но в крайна сметка потрепери за крайното 2:1.

Снимка 629635

Източник: Gettyimages

Голове на Еди Нкетия(26') и Букайо Сака(32') в рамките на 6 минути през първото полувреме донесоха успеха на момчетата на Артета.

Резервата Тайуо Ауоний върна един гол в 82-ата минута и направи края на мача нервен. Нигериецът ознаменува своя 26-и рожден ден с попадение, но то се оказа недостатъчно и пълният актив от точки отиде на сметката на Арсенал.

Висшата лига започна вчера с победата на Манчестър Сити с 3:0 срещу Бърнли.

Арсенал - Нотингам 2:1

1:0 Нкетия 26'