Голямо меле в наказателното поле на Арсенал. Робъртсън и Салах някак не можаха да вкарат.

45′

От нищото Арсенал води с 2:1.

Снимка 488240

44′

ГООООЛ! Рийс Нелсън получи топката от Лаказет и хладнокръвно разсстреля Алисон. Преди това Нелсън пресира вратаря, чийто изнасящ пас беше пресечен от Лаказет.

32′

ГОООООЛ! Александър Лаказет се възползва от грешен пас на Ван Дайк към вратаря и вкара на празна врата.

24′

Почивка за освежаване.

20′

ГОООООЛ! Ендрю Роберсън подаде успоредно след хубава атака отляво. Садио Мане влезе фронтално и засече топката от границата на малкото поле.

Снимка 488237

13′

Ливърпул вече има леко предимство във владението на топката.

6′

Арсенал е по-активният отбор в първите минути.

1′

Мачът започна след задължителното коленичене в подкрепа на кампанията "Black Lives Matter".

Мат Мейси Неко Уилиамс

Арсенал и Ливърпул излизат от много различни позиции в днешния мач от кръг №36 на английската Висша лига.

Домакините са в отчаяна битка за място в следващото издание на Лига Европа, като негативен резултат за тях ще сложи най-вероятно край на надеждите им. Те са на девето място с 50 точки.

Еди Нкетия изтърпява втория мач от трите, с които е наказан. Бернд Лено, Габриел Мартинели, Пабло Мари и Калъм Чембърс няма да са на разположение на Микел Артета до края на сезона.

Шампионът Ливърпул все още може да завърши със 102 точки, но за целта трябва да победи Арсенал, Челси и Нюясъл.

Въпреки това Юрген Клоп най-вероятно ще вкара няколко млади надежди с цел обиграване за следващия сезон. Въпреки това Ливърпул е фаворит срещу правещия спрямо амбициите си много слаб сезон Арсенал.