Арда загуби с 0:2 от Апоел Беер-Шева в първи двубой от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

Футболистите на треньора Николай Киров започнаха трудно срещата, но постепенно намериха играта си. Въпреки това, гостите поведоха в резултата в началото на второто полувреме, благодарение на Лукас Барейро (52'). Малко след това Дор Миха удвои и оформи крайния резултат.

Така първата среща за Арда в европейските клубни турнири завърши със загуба у дома. Реваншът е след седмица в Израел. Победителят от тази двойка ще се изправи срещу Арарат (Ереван) или Шльонск (Вроцлав). Поляците спечелиха с 4:2 първата среща между двата отбора по-рано днес и като че ли са по-близо до третия кръг на надпреварата.

Арда - Апоел Беер-Шева 0:2 (Обзор на срещата по минути)

Проследете срещата на живо тук

Двубоят започна добре за гостите, които контролираха топката, но без да успеят да застрашат вратата на Иван Караджов.

В 14-ата минута Деян Лозев пусна опасно центриране отдясно към Иван Коконов, но топката бе изчистена в последния момент. Две минути по-късно Спас Делев шутира от малък ъгъл Харуш, но вратарят на госите внимаваше и спаси.

Снимка 540053

В 21-ата минута след подаване от пряк свободен удар гостите пратиха топката във вратата на Караджов, но голът им бе отменен, заради засада.

Две минути по-късно Мариано Барейро отправи мощен изстрел от удобна позиция в наказателното поле към десния ъгъл, но Караджов плонжира и спаси.

В 37-ата минута гостите предприеха опасна контраатака и Аколатсе нахлу в наказателното поле. В посления момент Караджов се намеси и спаси положението.

Снимка 540054

Лошата новина за Николай Киров дойде в 39-ата минута, когато Крум Стоянов получи контузия и трябваше да бъде принудително заменен от Александър Георгиев.

Втората част започна по възможно най-лошия начин за Арда. Гостите поведоха в резултата, след като Лукас Барейро засече с глава центриране от ъглов удар и прати топката във вратата - 0:1.

В 61-ата минута Спас Делев изпълни пряк свободен удар, но прати топката в стената. Малко след това ситуацията се повтори. Нападателят отново застана зад топката за пряк свободен удар, но пак стреля в стената.

Снимка 540057

Предвид ситуацията, Николай Киров реши леко да смени тактиката, предприемайки няколко смени. Иван Тилев замени Милен Стоев, докато Жуниньо влезе на мястото на Тонислав Йорданов.

В 78-ата минута гостите удвоиха преднината си. Ужен Анса нахлу отляво и пусна остро центриране към Дор Миха, който от воле прати топката неспасяемо във вратата.

Снимка 540056

В 87-ата минута играчи на двата отбора се сблъскаха. Съдията Висар Кастрати обаче от своя страна не си спести жълтите картони и ги показа на четирима футболисти само в тази ситуация.

До карая на срещата не се случи нищо съществено, като домакините отчаяно се опитваха да стигнат поне до един гол, който да им даде надежди за реванша, но това така и не се случи.