Грозни сцени са се разиграли минути след края на срещата между Арда (Кж) и Черно море от 29-ия кръг на Първа лига, оплакаха се от кърджалийския клуб.

Слизайки от централната ложа президентът на Арда Ахмед Моллахасан и финансовият благодетел Яшар Дурмушев са се засекли по стълбите със съдиите, които са отговаряли за системата за видеоповторения (ВАР).

Арда и Черно море завършиха наравно 2:2 в мач от efbet Лига

Четири гола, червен картон и зрелищно равенство между Арда и Черно море

Вижте подробности

В съвсем нормален тон ръководителите на домакините са попитали защо се е стигнало да преразглеждане на ситуацията през първото полувреме, когато ВАР-реферът Ивайло Ненков прати главният съдия Станимир Тренчев да види ситуация за червен картон на Пламен Крачунов.

Вместо да получат отговор, шефовете на Арда са били напсувани от асистент-ВАР съдията Димитър Добромиров Димитров. Всичко това се е случило пред доста от зрителите, които са си тръгвали от официалната трибуна на "Арена Арда".

Тази реакция вбесила Дурмушев и Моллахасан и те поискали обяснение от делегата на срещата Димитър Велинов, който от своя страна се чудел какво да отговори, след което се прибрал в своята стая.

Също така от Арда питат поради каква причина е даден директен червен картон на Умар Сако, при положение, че ситуацията е доста безобидна и няма грубо влизане от страна на бранителя. Кърджалийци попитали и телевизията, която излъчва мача за съдействие. Оттам обаче им отговорили, че нямат повторение на ситуацията, понеже камерата, която трябва да заснеме този кадър не била работила.

Мачът Арда - Черно море (Вн) приключи при резултат 2:2, който не повлия на класирането на домакините. С точката обаче гостите от Варна си гарантират участие в плейофа в топ 6.