Отборът на Арда бе официално представен за новия сезон на efbet Лига. Това стана преди контролата с Родопа (Смолян), в която кърджалии победиха със 7:0 на "Арена Арда".

Още в 9-ата минута Ковачев напредна от дясно и намери Ласана Ндиайе, който от непосредствена близост откри резултата. Десет минути по-късно отново той развинти защитата на гостите, но ударът му мина близо до страничната греда. В 21-ата минута Иван Тилев отправи опасен удар, но стража на Родопа успя да парира удара му.

В 26-ата минута Иван Коконов бе изведен в отлична позиция в наказателното поле и с точен удар покачи на 2:0. Секунди по-късно Александър Георгиев центрира в наказателното поле, където Ндиайе с глава бе точен за 3:0. Своят хеттрик Ндиайе оформи в 33-ата минута след подаване на Иван Коконов. В 44-ата минута Светослав Ковачев отправи много опасен удар от границата на наказателното поле, но до попадение не се стигна.

Второто полувреме изцяло бе под диктовка на играчите на АРДА и в 63-ата минута своя първи гол с екипа на АРДА отбеляза Жозе Едералдо Да Силва Жуниор, правейки резултата 5:0. В 75-ата минута Георги Атанасов пое топката малко след централната линия, напредна и без проблем се разписа за 6:0. В 80-ата минута Тонислав Йорданов бе фаулиран в наказателното поле, след което главният съдия отсъди дузпа, която Йорданов превърна в гол за крайното АРДА -Родопа Смолян 7:0.

Арда гостува на ЦСКА в София в първия кръг на efbetЛИГА. Срещата е на 10 юли от 21:00ч., на ст. "Българска армия".