Арда (Кърджали) отстъпи с 1:3 на руския гранд Динамо (Москва) в предпоследната си контрола от лагера в Турция. Срещата се игра в четири части по 30 минути, като старши треньорът на кърджалийци Александър Тунчев пусна два отбора за по един час.

Руснаците превъзхождаха Арда през голяма част от срещата и логично дръпнаха с три попадения напред. Защитникът Умар Сако с глава вкара в 60-ата минута, за да оформи крайното 1:3.

Московчани откриха резултата в 21-ата минута. Ярослав Гладишев центрира точно на главата на Даниил Фомин, който от няколко метра с глава изпрати топката в незащитения ъгъл на вратата на Анатоли Господинов. След това българският вратар отново спаси своя отбор след плътен шут на Тюкавин.

И все пак в 41-ата минута младият нападател на Динамо се добра до гол. Сам открадна топката от защитник пред вратата, дръпна до границата на наказателното поле и оттам прати топката в горния ъгъл.

След този гол тимът на Арда опита да реагира, а най-опасната възможност се откри пред Преслав Боруков. Той получи пас от фланга и стреля, но край гредата на вратата, пазена от Антон Шунин.

В края на втората част двата отбора си размениха по един гол. Най-напред Захарян взе топката от чудесно подаване на свой съотборник и вкара в долния ъгъл, а три минути по-късно след подаване от ъглов удар с глава се отличи Умар Сако.

Преслав Боруков: Искам много победи и успехи с Арда

Преслав Боруков се присъедини към отбора на Арда през зимния трансферен прозорец