Ню Джърси Девълс разгроми с 5:1 (2:0, 2:1, 1:0) Филаделфия Флайърс в двубой от редовния сезон на НХЛ, игран тази нощ.

В герой за домакините се превърна чешкият нападател Патрик Елиас, който за период от 17 минути се разписа на два пъти във вратата на Флайърс.

Чехът влезе в игра в края на първата третина, малко след като колегата му Брайън Джонта откри резултата с 46-то си попадение за сезона в Лигата. Елиас увеличи на 2:0, а минути след това Скот Гомес направи 3:0.

Гостите успяха да намалят чрез гол на Симон Гание и треньорът на Филаделфия реши да замени титулярния си вратар Мартин Бродьо с финландеца Антеро Ниитимаки.

И той обаче също бе принуден да вади шайбата от вратата си, след като Лангенбрюнер и Елиас реализираха две бързи попадения и оформиха крайното 5:1.

И двата отбора имат да играят още по един двубой до плейофите в Лигата, но и Филаделфия, и Ню Джърси вече си осигуриха място и в следващата фаза на борбата.

Повод за гордост имаше и руския нападател на Ню Джърси Сергей Брилин, който записа мач номер 600 в кариерата си.