Отборът на Марек се завърна във Втора лига Дупничани надвиха с 2:1 над Гранит (Владая) във визитата си от предпоследния 33-ия кръг в Югозападната Трета лига, но след грешните стъпки на преките им конкуренти Беласица (Петрич) и Вихрен (Сандански) са недостижими на върха със 79 точки.

Победата във Владая дойде със спорен гол в 80-ата минута на Александър Близнаков, който стреля от фаул, а домакините имаха претенции, че страхотният в този сблъсък Мартин Минев е избил топката преди тя да мине голлинията. Страничният съдия Димитър Русев обаче даде знак, че има гол, който бе зачетен от рефера Димитър Буров.

Преди това Симеон Димитров даде аванс на Марек още в 8-ата минута, а Люцкан Люцканов изравни в 58-ата минута.

Клубът от Дупница след повече от шест години лутане сред аматьорите се завръща сред професионалистите.

Саша Симонович: Всички скачат на Беласица на 120%