В пореден мач дублиращият отбор на Етър отстъпи с 1:3 на Локомотив (Мездра). "Виолетовите" нацелиха на два пъти гредите.

Мачът бе равностоен, а положенията пред вратата на гостите не бяха никак малко. Първите две възможности бяха за локомотивци от фаулове - в 4-ата минута Пламен Венелинов стреля ниско по земята и Петков улови, а в 15-ата Николай Ганчев прати топката от външната страна на мрежата.

После Етър натисна и можеше да открие. Борис Генчев отне топката пред вратата, Север Алиев не успя да вкара, а при добавката Калоян Митев стреля силно над вратата. В 23-ата минута път Христо Марков напредна отдясно и стреля, но вратарят улови. В 31-ата минута пак Калоян Митев стреля над гредата, а при ответната атака Гроздан Иванов центрира отляво и Николай Ганчев с глава направи 0:1.

До почивката Ивелин Иванов от етърци с глава би до гредата, а втората част започна с натиск на "виолетовите". Христо Марков проби отдясно и сложи топката на главата на Ерик Костов, който обаче не отигра добре. После пробив на Борис Генчев пак по десния фланг едва не донесе гол. В 68-ата минута след центриране от корнер топката срещна напречната греда.

Локомотивци обаче в 73-ата минута удвоиха след центриране отдясно и гол на Пламен Венелинов с глава. Това смути младите етърци и веднага след това те получиха трети гол от излезлия сам срещу вратаря Ивайло Златев. До края "виолетовите" пак натиснаха и в 80-ата минута след центриране отляво Димитър Колимечков с глава вкара за 1:3. В самия край Денислав Георгиев също нацели гредата на гостите.

Веселин Великов: Готови сме на сто процента за мача със Септември (София)

Може би това е един от най-важните ни мачове в първенството, споделя специалистът