Левски (Крумовград) приключи сезона в Югоизточната Трета лига с победа над Саяна. Отборът, воден от Стефан Генов, постигна обрат срещу хасковлии и се наложи у дома с 3:1. По този начин "синьо-жълтите" завършват с преднина от 12 точки на върха пред днешния си съперник.

Тейнур Марем даде аванс на гостите в 26-ата минута, а малко след това Аурел Мусай (29) възстанови равенството. През втората част домакините бяха по-активни и логично стигнаха до обрат. Мирослав Будинов (72) и Олджай Алиев (75) се разписаха за крайния успех.

Витоша (Бистрица) спечели Купата на Аматьорската футболна лига

Емил Гъргоров влезе в историята

Към края на срещата тимът на Саяна остана с 10 души на терена, след като Костадин Пеев получи втори жълт картон.

Именно между тези два отбора беше битката за първата позиция в хода на сезона, но хасковлии направиха няколко грешни стъпки в последните кръгове и не успяха да оставят интригата за днешния директен сблъсък помежду им.

Левски (Крумовград) допусна само две загуби през кампанията и заслужено ще бъде част от Втора лига през следващия сезон.