Кюстендил продължи доброто си представяне през този сезон в Югозападната Трета лига. "Сините" надвиха у дома досегашния лидер Вихрен (Сандански) с 1:0. Срещата беше дерби от 10-ия кръг

Победният гол беше дело на Александър Александров. Той се разписа в 63-ата минута след отлично дълго подаване на Мартин Газиев. Таранът изпревари защитата на гостите и с красив прехвърлящ удар прати топката в мрежата на Димитър Пангев.

Първата част беше равностойна, като липсваха чистите голови положения, но след почивката кюстендилци излязоха по-мотивирани и заслужено стигнаха до победата. След попадението играта се накъса много и футболните достойнства на практика изчезнаха.

Това е първо поражение за тима на Вихрен, който вече не е лидер в класирането, като изостава на точка от Беласица (Петрич). "Зелените" останаха с 23 точки на трето място, но толкова вече има и вторият Марек.

Кюстендил, който играе много добре през тази кампания, вече има актив от 20 точки и заема четвърта позиция. Клубът беше наказан преди две седмици с отнемане на три точки.

Реферът Николай Йорданов даде червен картон на Адриян Бачковски от домакините, докато загряваше, защото се е намирал твърде близо до терена. Това нещо изнерви още повече скамейката на Кюстендил и публиката, но накрая над 500-е фенове на Кюстендил изпратиха с аплодисменти своите любимци от стадион "Осогово".