В събота бе даден стартът и на Трета лига, след като през миналия месец започнаха първенствата в Първа и Втора.

Отборът на Николай Тодоров - Кайзера даде заявка преди началото на сезона, че Миньор (Перник) ще е един от основните фаворити за промоция във втория ешелона на футбола ни, но още в първия си мач се провали. "Чуковете" записаха поражение с 1:2 от Ботев в Ихтиман.

Кристиян Дяков и Ботев (Ихтиман) се изправят срещу Миньор (Перник) на старта в Трета лига

Бивш вратар на ЦСКА 1948 стартира борбата в Трета лига срещу Миньор (Перник)

Срещата е днес от 18:00 часа

Гостите откриха резултата в началото на второто полувреме, след като се възползваха от груба грешка в отбраната на ихтиманци. Петър Тончев центрира към наказателното поле, където непокрит бе оставен Тодор Чаворски, който се разписа във вратата на бившия вратар на ЦСКА 1948 Кристиян Дяков, а той просто нямаше какво да направи.

Домакините бързо реагираха и още в 53-ата минута резултатът бе изравнен. Венцислав Гурков изведе Радой Божилов на чудесна стрелкова позиция и той не сгреши за 1:1. В 75-ата пък дойде и победното попадение за Ботев, което бе дело на Росен Танев.

Перничани имаха още някои добри шансове да достигнат поне до точка, но не успяха да преодолеят Дяков, който записа силен мач за своя отбор.

Атлетико, Реал, ЦСКА 1948: Историята на Кристиян Дяков пред ТОПСПОРТ

Вижте какво разказа бившият вратар на "червените" специално за нашата медия

В прикачената статия може да проверите всички резултати от изиграните мачове от първия кръг в Трета лига.