Балкан (Ботевград) започна с победа новото първенство в Югозападната Трета лига. "Зелените" надвиха с 2:1 Ботев (Итхиман) у дома в здрав мач.

В герой за победителите се превърна завърналия се в Ботевград Николай Цветков. Демона се отличи с гол и асистенция за победата.

Вратарят на Балкан Костадин Котев спаси дузпа на Борислав Балджийски в 56-ата минута.

Демона откри резултата в 43-ата минута. Тогава халфът направи индивидуален пробив и с удар с левия крак извън пеналта вкара за 1:0.

В 49-ата минута балканци удвоиха. Цветков намери Калоян Бонев, който от близка дистанция вкара за 2:0.

В 56-ата минута Ботев получи дузпа. Зад топката застана Борислав Балджийски, но младият вратар Котев отрази удара на юношата на Левски.

Гостите оформиха крайния резултата пет минути преди края.