Българският национален отбор за аматьори завърши 1:1 срещу Румъния в първия си двубой от група 6 на междинния квалификационен кръг на УЕФА Купа на регионите. Селекцията на треньора Йордан Юруков имаше превъзходство през целия двубой на терена в Албена, но не му достигна малко повече късмет и прецизност в завършващата фаза, за да се поздрави с успеха.

През първата част "лъвовете" наложиха тотална доминация и пропуснаха няколко изгодни положения, за да се откъснат в резултата. Все пак логиката възтържествува в 44-ата минута, когато Росу фаулира халфа на Чавдар (Етрополе) Калоян Радков в наказателното поле и капитанът Боян Стойнев бе точен от отсъдената дузпа.

Румъния се върна малко щастливо в мача в 60-ата минута, когато Бачиу също реализира от бялата точка, а веднага след това изстрел на Мартин Кръстев се отби в гредата. До края и двата тима пропуснаха изгодни възможности, но резултатът остана непроменен.

В другия двубой от групата Република Ирландия победи Сан Марино с 2:0. На 28 октомври (петък) от 16:00 ч. отново в Албена България се изправя срещу Сан Марино.

Съставът на България: 12. Костадин Котев, 7. Емил Трендафилов, 3. Кристиян Христов (62 - 11. Крис Вълчинов), 5. Боян Стойнев, 19. Павел Тодоров, 14. Калоян Петров (86 - 6. Ефе Али), 8. Стефан Методиев (85 - 10. Жулиан Манолов), 22. Калоян Радков, 21. Мартин Кръстев, 17. Лъчезар Дафков (68 - 9. Борис Янков), 18. Боян Ефтимов (62 - 20. Радослав Михалков).

Димитър Бербатов: Промяната ще настъпи съвсем скоро

"Знаете много добре по какъв път съм поел"