Домакините на КАН 2017 от Габон допуснаха втора поредна грешка в своята група "А". След като преди няколко дни не успяха да победят аутсайдерите от Гвинея-Бисау, момчетата на Хосе Антонио Камачо се препънаха и в Буркина Фасо - 1:1.

Така звездната селекция на "пантерите" е изправена пред реалната угроза да напусне континенталния форум, едва след изиграването на груповата фаза.

В последния кръг габонци ще трябва да се борят за задължителен успех над Камерун, ако не искат да донесат огромно разочарование на цялата нация, която едва ли не очакваше от своите любимци трофея в турнира.

Снимка 273802

Хиксът бе втори пореден и за състава на Буркина Фасо, който е ръководен от португалеца - Пауло Дуарте.

Двубоя започна доста зле за "синьо-жълтите", които допуснаха попадение още в 23-ата минута. Обианг сътвори кошмарна грешка в отбрана, която позволи на влезлия като резерва Накоулма да остане сам срещу Овоно и да реализира хитро.

В 38-ата минута Габон съумя да достигне до равенството. Пиер-Емерик Обамеянг бе съборен в наказателното поле от стража Куаку и за рефера Гасама от Гамбия не остана нищо друго освен да посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби потърпевшият, който направи 1:1.

До края домакините имаха своя шанс да сътворят пълен обрат, но с пропуски в края "блеснаха" Серж Кевин и Денис Буанга.

ГАБОН - БУРКИНА ФАСО 1:1

0:1 Накоулма (23"), 1:1 Обамеянг - дузпа (38")

СТАДИОН: "Стад д"Ангонже", Либревил

СЪДИЯ. Б. Гасама (Гамбия)

ГАБОН: Овоно, Мага, Палун, Обианг, Апиндагойе, Танджигора, Бийого Поко, Ндонг, Буанга, Обамеянг, Евоуна (резерви: Канга, Зе Ондо, Мартинсон-Нгуали, Абу, Обамбу, Лемина, Мадинда, Канга, Мбингуй, Ондо, Мафа Мезуй, Уахтер, Битески)

БУРКИНА ФАСО: Кофи, Коне, Мало, Дайо, Кулибали, Траоре, Ален Траоре, Каборе, Питройпа, Зонго, Диавара (резерви: Савадого, Накоулма, Бертран Траоре, Саре, Яго, Паро, Гуира, Коанда, Бансе, Байала, Туре, Сану)