Африка ще има нов шампион! Защитаващият титлата си отбор на Кот д'Ивоар отпадна в груповата фаза. В последния си мач от групата "слоновете" загубиха с 0:1 от Мароко.

Мачът беше любопитен и с това, че селекционерът на Мароко Ерве Ренар се изправи срещу тима, с който спечели турнира през 2015 година. Французинът триумфира и със Замбия през 2012 година, а сега амбицията му е да стане първият треньор, ставал шампион с три различни отбора.

Без победител в спора между Того и Кот д'Ивоар

Нулево равенство между двата тима

Кот д'Ивоар се нуждаеше от задължителна победа. Въпреки това по-опасните положения бяха пред неговата врата. В 24-ата минута Файсал Фажир нацели гредата от фаул.

През втората част Кот д'Ивоар създаваше впечатление, че е по-активният отбор, а хитрите мароканци изчакваха момента да нанесат решителен удар. Това стана в 64-ата минута, когато Рашид Алиуи напредна и с много техничен прехвърлящ удар намери горния ляв ъгъл на вратата. Веднага след това Заха можеше да изравни, но стреля неточно. До края Кот д'Ивоар не създаде никакви чисти положения и закономерно загуби.

За Мароко на резервната скамейка остана вратарят на Локомотив (Пловдив) Ясин Ел Харуби.

В другия мач ДР Конго победи Того с 3:1 и завърши като победител в групата. Головетереализираха Жуниор Кабананга, Ндомбе Мубеле, и Пол-Жозе Мпоку. За Того се разписа Коджо Лаба.